sobota 23. února 2008

Příspěvek plný klišé

No a je po víkendu: ten zase utekl. (klišé č. 1)

V pátek nás - to znamená korejskou spolubydlící Sony - todle jméno se dobře pamatuje! - a mě - vytáhnul můj želví spolubydlící José do baru, kde o víkendech pracuje. Docela dobrej podnik, pivo pro V.I.P. (= třeba taky nás) zadara, dost novejch tváří, takže v pohodě večer. Hodně příjemně působěj ty Josého známý z Jižní Ameriky, klasika latino: užvaněný, nic moc neřešej. Lehce mě zaskočila Češka z Ostřetína za barem, která dělala pardubickej gympl. Svět je malej. (klišé č. 2)

22. 2. Zigfrid Bar

Po sobotním zevlingu proloženým lehkou dávkou športu jsem se v neděli (konečně!) vypravil na vyhlášenej bleší trh Brick Lane Market. Ten je v západní části Londýna a když mi všichni předtím říkali, že tam seženu cokoliv, tak měli asi fakt pravdu. Kola (zaručený čórky dle cen), boty (zaručeně jetý dle vzhledu), pytle do odpaďáku či kartáčky na zuby. Ale taky třeba starý krásný komiksy a knihy nebo pěkný originální trika. No dvě hodiny tam člověk stráví ani neví jak. Pak ještě Museum of Science a hurá zpět na sever.

Zátiší s ožralou (autobusová zastávka.. ožralou je míněn ten spodní pán)

Teď vážnějc, ale nějak mi to teďka leží v hlavě (asi proto, že o tom posledním případu se tady všude mluví a píše).
Komunity jsou fenomén dnešního Internetu. (klišé č. 3) Ale fakt, i když to je profláklý klišé č. 3, tak mi to tak za poslední krátkou dobu minimálně podle tří příkladů taky přijde.
  1. Mládkova mánie v Polsku - všechno začalo díky Jožinovi na YouTube
  2. Po půl roce od uvedení svejch písní na svým profilu na komunitním serveru MySpace se dostala zpěvačka Kate Nash na první místo britský hitparády (a vyhrála cenu na Brit Awards třeba taky). Nebejt tohodle serveru, měla by to minimálně mnohem složitější. Její písničky tam zaujaly jednu známější zpěvačku, která ji uvedla ve svejch oblíbencích - no a už to jelo.
  3. Pro mě totál nepochopitelná a hodně smutná aféra, která se tady všude probírá. Už 17 mladejch lidí (hodně mladejch lidí, většinou teenagerů) z městečka Bridgend ve Walesu či jeho blízkýho okolí, kteří většinou hodně aktivně používali komunitu Bebo (obdoba Facebooku) a hodně z nich (píše se o 10) se přes něj znalo, spáchalo za poslední rok sebevraždu. Policie říká, že za tím může bejt "touha po získání nesmrtelnosti na Internetu". No moc smutná věc, kterou mi hlava vůbec nebere ...
No nic.

Zátiší s dírou (Tate Modern - galerie moderního umění)

Dva zajímavý novinový titulky se vztahem k UK:

Žádné komentáře: